Gabinet Fizjoterapii FizjoWPK nie wykonuje zabiegów finansowanych przez NFZ.
Oferowane usługi są wykonywane wyłącznie prywatnie.
Gabinet Fizjoterapii FizjoWPK nie wykonuje zabiegów finansowanych przez NFZ.
Oferowane usługi są wykonywane wyłącznie prywatnie.
Pinoterapia to metoda wykorzystująca specjalne narzędzia nazywane pinami do pracy na tkankach miękkich. Piny wykonane są ze stali chirurgicznej lub mosiądzu i stosuje się je w terapii manualnej. Pinoterapia jest metodą leczenia, która łączy w sobie elementy masażu, akupresury oraz kinezyterapii, krótko mówiąc jest to element kompleksowej terapii. Jej celem jest łagodzenie bólu, redukcja stanów zapalnych, poprawa elastyczności i ruchomości tkanek miękkich oraz poprawa krążenia płynów ustrojowych. Jest to terapia odruchowa, która często pomaga w osiągnięciu wyznaczonego celu.
Piny stosowane w pinoterapii mają różne kształty i rozmiary, co pozwala na opracowywanie różnych partii ciała. Najczęściej stosowane są piny przypominające gwoździe lub tępe noże. Pin z jednej strony wyglądają jak ołówek, a z drugiej jak płaski śrubokrętu. W zależności od potrzeb, piny możemy wykorzystywać pojedynczo, w parach albo 5-10 na raz. Pinoterapia jest metodą bezpieczną i skuteczną, jednak powinna być stosowana z umiarem i tylko przez wykwalifikowanych specjalistów. Wynika to z faktu, że w trakcie wykonywania technik manualnych przy pomocy narzędzi dochodzi do silnego bodźcowania układu nerwowego.
Jednym z celów pinoterapii jest stymulacja punktów akupresurowych (jętek), co może przynieść ulgę w bólu i poprawić stan zdrowia, a tym samym usuwać patologie narządu ruchu oraz układu nerwowego. Z punktu widzenia fizjologicznego, stosując w danym miejscu pin, doprowadzamy do rozluźnienia (zmienienia stanu skupienia) powięzi. Dzięki temu jest to skuteczna metoda przywrócenia odpowiedniej ruchomości tkanki łącznej. Zastosowane piny na konkretne punkty akupresurowe może pomóc w rozluźnieniu mięśni i poprawie przepływów płynów ustrojowych co przyczynia się do redukcji obrzęków i stanów zapalnych. Pinoterapię możemy wykorzystać w następujących schorzeniach:
W przypadku bólów mięśniowych i stawowych pinoterapia może pomóc w redukcji stanów zapalnych i poprawie elastyczności tkanek miękkich. Praca przy pomocy pinów na ciele człowieka może pomóc w redukcji obrzęków i poprawie przepływów płynów, co przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia.
Wykorzystując techniki terapii manulanej i dodatkowo uzupełniając je o piny można przyspieszyć leczenie przewlekłych zespołów bólowych. Zabieg pinoterapii szybko i skutecznie potrafi obniżyć napięcie układu nerwowego oraz mięśniowego. Efektem tego jest minimalizowanie m. in. różnych rodzajów bólów głowy czy też schorzeń układu ruchu.
Podsumowując, pinoterapia to skuteczna i bezpieczna metoda terapeutyczna, która może pomóc
w łagodzeniu bólu, redukcji stanów zapalnych, poprawie elastyczności i ruchomości tkanek miękkich oraz poprawie krążenia krwi i limfy. Metoda ta może być stosowana w leczeniu różnych rodzajów bólu układu mięśniowo-nerwowo-szkieletowego. Należy jednak pamiętać, że pinoterapia powinna być stosowana tylko przez wykwalifikowanych specjalistów.
W naszym gabinecie fizjoterapii w Łodzi możemy w ramach terapii manualnej wykorzystać pinoterapię w celu uwolnienia napięcia mięśniowo-powięziowego.
Zespół łydki tenisisty (TCS, Tennis Calf Syndrome), znany również jako „łydka tenisisty”, to schorzenie tradycyjnie kojarzone z dyscyplinami sportów rakietowych. Jednakże jego występowanie można zaobserwować m.in. w sportach biegowych, co prowadzi do niewystarczającego zrozumienia problemu i postępowania z syndromem w tej grupie demograficznej. Schorzenie to powstaje na skutek nagłego, silnego skurczu mięśnia brzuchatego łydki, co […]
Czytaj dalejAnatomia Nadgarstek jest zbudowany z ośmiu kości, które są ułożone w dwóch rzędach: Stawy nadgarstka Nadgarstek obejmuje kilka stawów, które umożliwiają jego ruchomość: Więzadła nadgarstka Więzadła stabilizują nadgarstek, łącząc poszczególne kości: Dystalna część kości promieniowej przenosi 80% obciążenia osiowego. Ma następujące powierzchnie stawowe: kość łódeczkowata (dołek łódeczkowaty), kość księżycowata (dołek księżycowaty) i dystalna kość łokciowa […]
Czytaj dalejUwaga na pułapki siedzącego trybu życia! Nasz nowoczesny styl życia z pozycją siedzącą w biurze, aucie i domu oraz zamawianymi posiłkami, a następnie dalszą pracą wieczorami przed ekranem może prowadzić do bólu mięśni i stawów. Ale czy wiesz, że możesz temu zapobiec? Zrób pierwszy krok ku zdrowiu i dodaj więcej ruchu do swojego dnia! Pamiętaj, jesteśmy stworzeni do ruchu, a aktywność fizyczna to klucz do dobrego samopoczucia. Znajdź czas na krótki spacer, ćwiczenia rozciągające lub nawet krótką sesję aktywności w pracy. Każdy krok się liczy!
Czytaj dalej