Gabinet Fizjoterapii FizjoWPK nie wykonuje zabiegów finansowanych przez NFZ.

Oferowane usługi są wykonywane wyłącznie prywatnie.

Umów się na wizytę

mgr Maciej Podstawa

numer prawa wykonywania zawodu (PWZFz): 63646

Umów się

mgr Kamil Wasielewski

numer prawa wykonywania zawodu (PWZFz): 47768

Umów się

mgr Mariusz Kaczmarek

numer prawa wykonywania zawodu (PWZFz): 45535

Umów się

FAQ

Każdy może się umówić na konsultację, w trakcie której zaplanujemy tok postępowania w danym problemie. Chyba, że będzie to przekraczać nasze kompetencję (o których więcej w zakładce o nas). Wtedy staramy się wskazać specjalistę, który powinien pomóc. Spokojnie rzadko się zdarza abyśmy odesłali Pacjenta bez pomocy.

Absolutnie nie, każdy fizjoterapeuta z odpowiednim stażem oraz z prawem wykonywania zawodu fizjoterapeuty (PWZF), samodzielnie:

  1. Wykonuje diagnostykę funkcjonalną pacjenta i określa co pacjentowi dolega w ramach swoich kompetencji.
  2. Planuje i zleca odpowiednie leczenia / terapię.
  3. W razie potrzeby wskazuje do jakiego innego specjalisty należy się udać (np. neurochirurg / ortopeda).
  4. Wykonuje zabiegi za zakresu rehabilitacji medycznej.

Jeśli jednak przyniesiesz skierowanie od lekarza bardzo chętnie je weźmiemy pod uwagę: bo co dwie głowy to nie jedna. Prawda?

Fizjoterapeuta nie wystawia skierowania na badania obrazowe na NFZ oraz nie wypisuje recept.

Mile widziana jest dokumentacja medyczna obejmująca RTG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy oraz USG ale spokojnie to tylko na wszelki wypadek…. oraz dobre nastawienie.

Pamiętaj również o wygodnym stroju, najlepiej sportowym.

Zastanów się nad celem wizyty oraz obserwuj swoje dolegliwości. Zabierz ze sobą, jeśli masz najświeższe badania. Odśwież się przed wizytą, cenimy dbanie o swoją higienę.

W naszym gabinecie przewidziane jest godzinne spotkanie w tym wywiad terapia oraz trening wraz z uzupełnieniem dokumentacji medycznej. Niemniej jednak każda kolejna wizyta może być dłuższa lub krótsza.

Cóż jest dziwnie, bo wykonujemy dość długi wywiad, w którym pytamy:

Czym się zajmujesz, jaki masz tryb pracy, jakie masz główne dolegliwości, jaki jest Twój cel wizyty, przy jakich czynnościach pojawia się problem, a przy jakich maleje? Jak się czujesz rano, wieczorem i w nocy? Jakie sporty uprawiasz? Na jakie inne choroby cierpisz? Czy przyjmujesz leki? Od kiedy masz problemy? Itd…

Następnie wykonujemy badanie fizykalne składające się z badanie Twoich ruchów czynnych / biernych. Sprawdzamy jak Twoje nerwy się zachowują? Jaką masz siłę mięśniową? Czy Twoje odruchy są poprawne? Wykonuje oceny palpacyjnie tkanek… I wiele innych czynności. Tak abyśmy mieli pełny obraz Ciebie i Twojego problemu.

Ból w trakcie terapii jest dla nas kierunkowskazem, ale nie oznacza to, że zabieg muszą być bolesne.

Staramy się pracować na granicy bólu, ale nie koniecznie wchodzić w wielki dyskomfort. Raczej Pacjenci mówią o ciągnięciu, a nie bólu. Oczywiście są metody powięziowe, które są bardzo bolesne, ale raczej stosujemy je w ostateczności i dopiero po konsultacji oraz Twojej wyraźnej zgodzie.

O ile twój stan jest stabilny nie ma większych przeciwwskazań do konsultacji A jeśli coś wykracza poza nasze kompetencje z pewnością pomożemy obrać właściwy kierunek.

Utarło się, że fizjoterapia to masaż otóż nie tylko, a może nawet tylko czasami. Metody i techniki opisane są na naszej stronie w zakładce Nasze Metody. Masaż jest małym procentem naszej działalności. Główny kierunek naszego działania to postawienie dobrej diagnozy funkcjonalnej i następnie dobranie precyzyjnej techniki, służącej usunięciu problemu.

Najlepiej wyobrazić sobie to w ten sposób, że jak idziesz do lekarza to zazwyczaj daje Ci on lekarstwo, które musisz wybrać. Tak samo jest z fizjoterapeutą, szukamy problematycznego miejsca, a nasza technika jest lekarstwem, które ma pomóc w rozwiązaniu problemu.

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi staramy się być skuteczni i precyzyjni jak to możliwe. Nie oznacza to jednak, że każdy pacjent po drugim zabiegu wyjdzie 20 lat młodszy. Ale jest to dość prawdopodobne!

Tak ze względu na obecny stan zdrowia zrobimy to tylko dla twojego bezpieczeństwa oraz ze względów zaniedbania higieny osobistej.

  • Nagłe znaczne pogorszenie stanu zdrowia
  • Silnym ból rzutujący na kończynę
  • Nagła utrata siły mięśniowej
  • Zmienione czucie w okolicach krocza

Tak fizjoterapeuta może wykonać badanie USG aparatu ruchu. Niemniej jednak nie stawia diagnozy medycznej. Może wystawić tzw. opinie fizjoteraputyczną.